2008/10/29 o 17:14

Startujemy

Chroń swoje przedmioty ! Dopisz je do bazy  skradzione.net znacznie zwiększysz szanse na odzyskanie po zgubieniu.

 skradzione.net to serwis ułatwiający odnalezienie zgubionego przedmiotu. Gdy w niemiłych okolicznościach stracisz jakiś przedmiot, szanse na znalezienie są praktycznie zerowe, bo niby jak nawet uczciwy znalazca miał by się skontaktować z właścicielem. Nasz serwis powstał właśnie po to aby ułatwić kontakt znalazcy z właścicielem.

skradzione.net posiada bazę, a w niej czternaście różnych kategorii: AGD, Car Audio, Foto\Video, GPS, Inne, Komputery, Motocykle, MP3, Ruady, Rowery, RTV, Samochody, Telefony komórkowe, Zegarki. Wprowadzając numer seryjny rzeczy do bazy, można sprawdzić jej status lub samemu go nadać. W bazie są trzy katalogi ostatnio skradzione, ostatnio zabezpieczone, ostatnio zgubione. Jeżeli chcesz sprawdzić aktualny stan rzeczy przed zakupem, wprowadzasz do wyszukiwarki numer seryjny przedmiotu. Serwis sprawdzi w bazie danych przedmiot i poinformuje Cię o jego statucie. Możesz dodać do bazy rzecz. Wystarczy się zarejestrować na stronie, a po chwili na Twoje konto e-mail otrzymasz link potwierdzający rejestrację oraz hasło startowe do konta, które możesz zmienić zaraz po pierwszym logowaniu w profilu użytkownika. W tym momencie można rejestrować i dodawać swoje rzeczy w bazie. W przypadku kradzieży lub zgubienia, jednym kliknięciem na stronie zmieniasz stan przedmiotu. Od tej pory widnieje on jako skradziony lub zgubiony. Każdy kto będzie chciał kupić taki przedmiot wprowadzając numer seryjny, dostanie informację, że jest to kradziona rzecz. Ktoś kto znajdzie ten przedmiot, wprowadzając jego numer zostanie poinformowany o zagubieniu. Na serwisie da się umieszczać informację o nagrodzie za znalezienie lub zwrot skradzionej rzeczy, ponadto jest opcja zaznaczenia na mapie miejsca, gdzie rzecz została skradziona lub prawdopodobnie zgubiona.

Dane osobowe z bazy nie będą udostępniane podmiotą trzecim. Numer seryjny jest ujawniany tylko w przypadku, kiedy dokładnie się pokrywa, jeżeli tylko częściowo będzie taki sam reszta będzie zamarkowana np. 3429847*****,celem podniesienia bezpieczeństwa danych. Jeżeli zostanie wpisany numer seryjny w 100% pokrywający się z numerem z bazy danych, osoba zostanie poinformowana o nagrodzie oraz podany zostanie numer kontaktowy jaki został wskazany przez zgłaszającego

Przeprowadzona zostanie duża kampania reklamowa, która ma na celu pozyskanie do współpracy sklepy oraz komisy. Planowane jest uruchomienie ogólnodostępnego skryptu umożliwiającego sprawdzanie statusu przedmiotu w naszej bazie, co pozwoli na szybką i prostą integrację z innymi serwisami oraz aplikacjami.

Współpracę z serwisem zadeklarował producent systemu obsługi sklepów gsm , który zrzesza około 300 sklepów z telefonami w całej Polsce. Wszystkie telefony kupowane przez ten system przechodzą weryfikację, czy numer seryjny nie znajduje się w bazie. Sklepy w całej Polsce zostaną zaopatrzone w ulotki oraz plakaty zachęcające do niepozostawaniu obojętnym wobec kradzionych rzeczy.

Serwis skradzione.net powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Coraz częściej kupujemy przedmioty z drugiej ręki w komisach, na aukcjach internetowych, gdzie nie zawsze jesteśmy pewni źródła pochodzenia danego przedmiotu. skradzione.net chce skutecznie walczyć z kradzieżami oraz obrotem przedmiotami, które nielegalnie trafiły w posiadanie .


Ekipa skradzione.net


Copyright © 2021 zgubione.net All rights reserved.
Engine by romke.net